SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F11
Hem
Fotboll
Fotbollssektionen
A-lag Herr
A-lag Dam
Junior Herr
F07-08-09
P08
P09
P10
F10
P11
F11
P12
F12
P13
F13
P14
F14
P15
F15
P16
F16
P17
F17
Utbynäs Kul Födda 2018 Fotboll
Oldgirls / Motion
Kiosk och Gröna Längan
Innebandy
Innebandysektionen
Herr
Herrjunior
P06/08
P09/10
F09/11
P12/13
F12/13
P14
P15
F14/15
PF16
Utbynäs Kul Födda 2017 Innebandy
Dam Motion IB
Herr Motion IB
Innebandyskolan (7-12 år)
DOER CUP
DOER cup Fotboll 3vs3 och 5vs5 12-13 Augusti
DOER Cup Fotboll 7vs7 20-21 Maj
Göteborg Cup 2023 Innebandy
Fotbollsskolan 2024
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Fotboll
Fotbollssektionen
A-lag Herr
A-lag Dam
Junior Herr
F07-08-09
P08
P09
P10
F10
P11
F11
P12
F12
P13
F13
P14
F14
P15
F15
P16
F16
P17
F17
Utbynäs Kul Födda 2018 Fotboll
Oldgirls / Motion
Kiosk och Gröna Längan
Innebandy
Innebandysektionen
Herr
Herrjunior
P06/08
P09/10
F09/11
P12/13
F12/13
P14
P15
F14/15
PF16
Utbynäs Kul Födda 2017 Innebandy
Dam Motion IB
Herr Motion IB
Innebandyskolan (7-12 år)
DOER CUP
DOER cup Fotboll 3vs3 och 5vs5 12-13 Augusti
DOER Cup Fotboll 7vs7 20-21 Maj
Göteborg Cup 2023 Innebandy
Fotbollsskolan 2024
Utbynäs Sportklubb
Utveckling, Samhörighet och Kamratskap
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2024: Fair Playserien Flickor 2011(13 år) Lätt
2024: Fair Playserien Flickor 2011(13 år) Medel Grupp A
2024: Flickor 2011-2010 Liten 9M9 Lätt Gr. B Vår
2024: Flickor 2011-2010 Liten 9M9 Medel Gr. A Vår
2023: Fair playserien Flickor 2011 Grupp D
2023: Flickor 2011(12 år) Grupp C Vår
2023: Flickor 2011(12 år) Grupp D Höst
2023: Förberedande Träningsmatcher - 9M9 F2011
FEBRUARI 2024
25
12:00
sön
12:00
Rydsbergs Konstgräs. Ekollonvägen 10 Lerum.
Lerum IS -
Utbynäs Sportklubb FB - F11
-
29
17:10
tor
17:10
Härlanda Park
Qviding FIF -
Utbynäs Sportklubb FB - F11
-
MARS 2024
03
10:30
sön
10:30
Backavallen 11 Konstgräs
Backatorp IF -
Utbynäs SK Gul
-
03
11:00
sön
11:00
Flodala IP 31 KG
Floda BoIF F-11 Lag Blå -
Utbynäs SK Blå
-
10
16:30
sön
16:30
Gamlestadsvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Blå
- IK Kongahälla
-
12
18:00
tis
18:00
Blidvädersplan 12
Utbynäs SK Gul
- Brämaregårdens FC
-
16
10:45
lör
10:45
Bergumsvallen 22
Bergums IF -
Utbynäs SK Blå
-
16
12:00
lör
12:00
Hönö Arena 2
Hönö IS HBH -
Utbynäs SK Gul
-
24
11:30
sön
11:30
Härlanda 22
Utbynäs SK Blå
- Askims IK F11
-
24
12:00
sön
12:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul
- Hovås Billdal IF Blå
-
APRIL 2024
14
15:00
sön
15:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul F11
- Öckerö IF
-
20
17:15
lör
17:15
Lemmingvallen 22 Konstgräs
Utbynäs SK Blå F11
- IFK Hindås 1
-
21
14:45
sön
14:45
Gaisgården 21
GAIS 1 -
Utbynäs SK Gul F11
-
28
15:00
sön
15:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul F11
- IK Kongahälla
-
28
16:00
sön
16:00
Jonsereds IP 11
Jonsereds IF -
Utbynäs SK Blå F11
-
MAJ 2024
05
15:00
sön
15:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Blå F11
- Näsets SK F10 Gul
-
05
17:45
sön
17:45
Ruddalen 22 Konstgräs
Slottsskogen/Godhem IF Röd -
Utbynäs SK Gul F11
-
19
12:30
sön
12:30
Ytterns IP 31
Ytterby IS Röd/Vit -
Utbynäs SK Blå F11
-
19
15:00
sön
15:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul F11
- Surte IS FK
-
25
11:30
lör
11:30
Majvallen 11 Konstgräs
Sandarna BK -
Utbynäs SK Gul F11
-
25
17:00
lör
17:00
Lemmingvallen 22 Konstgräs
Utbynäs SK Blå F11
- Backatorp IF
-
JUNI 2024
02
13:30
sön
13:30
Blidvädersplan 11
Brämaregårdens FC -
Utbynäs SK Blå F11
-
02
15:00
sön
15:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul F11
- Lekstorps IF Vit
-
09
11:30
sön
11:30
Frejaplan 11 K.Gräs
IF Mölndal Fotboll Röd -
Utbynäs SK Gul F11
-
09
12:00
sön
12:00
Lemmingvallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Blå F11
- Örgryte IS Fotboll
-
16
12:00
sön
12:00
Lindevi 31 Konstgräs
Lindome GIF Svart/vit -
Utbynäs SK Blå F11
-
30
12:00
sön
12:00
Bergsjövallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Blå F11
- Jitex Mölndal BK F11 Svart
-
30
13:45
sön
13:45
Bergsjövallen 21 Konstgräs
Utbynäs SK Gul F11
- Landvetter IF 2003 F11 Svart
-
Våra Huvud Sponsorer
VÅRA SKYLT/FLAGG SPONSORER
Samarbeten