SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Utbynäs Sportklubb
DOER CUP Fotboll 3vs3 och 5vs5
Vill du vara en DOER?
2024-06-03 11:51

Om svaret är JA: 

17-18  Augusti har du chansen anmäl dig på Doer CUP 17-18 Augusti 5v5 och 3vs3 (2015-2017) (procup.se)

Vid anmälan anmäler hur många lag och vilka klasser.


Vi kommer ha klasser för Pojkar och Flickor födda:

Födda

P14, F14 5vs5 17 Augusti

P15, F15 5vs5 18 Augusti

P16, F16 3vs3 med sarg 18 Augusti 

 

 

Frågor och svar:

-Parkering finns gratis i anslutning till Lemmingvallen

-Kiosk kommer finnas i närheten vid Klubbstugan som är circka 200 meter från Konstgräset. Samt bord under tält med vid planen. 

-Värd kommer finnas vid planen 

-Föreningsdomare kommer vara domare är på alla lag utom P17 och F17

- Schema kommer ut 1 vecka innan

- Kostnaden är 500 kr per anmält lag. 

- 1 x 20 min P16, F16, P15, F15

- 4 x 3 min för P17 och F17

 

Huvudpartner till Cupen är DOER Ekonomi och Redovisning. 

P14 och F14 Spelschema Söndagen 13 Aug
2023-08-08 21:49

F14 Fet Text 

  5vs5    
       
PLAN  Match 1 och 2     
1 09.00 Floda 1  Utbynäs 1
2 09.00 Floda 2  Utbynäs 4
  Match 3 och 4     
1 09.30 Floda 3  Utbynäs 2
2 09.30 Utbynäs 5 Stala 
  Match 5 och 6    
1 10.00 Utbynäs 1 utbynäs 2
2 10.00    
  Match 7 och 8    
1 10.30 Floda 2  Utbynäs 5
2 10.30 Floda 3  Stala
  Match 9 och 10     
1 11.00 Utbynäs 1 Utbynäs 5
2 11.00 Utbynäs 3 Utbynäs 4
  Match 11 och 12    
1 11.30 Floda 3  Utbynäs 3
2 11.30 Floda 2  Stala
  Match 13 och 14    
1 12.00 utbynäs 4 Utbynäs 5
2 12.00    
  Match 15 och 16    
1 12.30 Floda 2  Utbynäs 1
2 12.30    
  Match 17 och 18    
1 13.00 Utbynäs 2 Utbynäs 3
2 13.00 Floda 3  Utbynäs 4

 

  5vs5    
       
PLAN  Match 1 och 2     
3 09.00 Örgryte 1 Utbynäs 1

4

09.00 Öjersjö 1 Utbynäs 2
  Match 3 och 4     
3 09.30 Örgryte 2 Utbynäs 2
4 09.30 Öjersjö 2 Utbynäs 1
  Match 5 och 6    
3 10.00 Örgryte 1 Öjersjö 1
4 10.00 Floda 1  Utbynäs 3
  Match 7 och 8    
3 10.30 Örgryte 2 Öjersjö 2
4 10.30    
  Match 9 och 10     
3 11.00 Öjersjö 1 Utbynäs 1
4 11.00 Floda 1  Utbynäs 2
  Match 11 och 12    
3 11.30 Örgryte 1 Utbynäs 2
4 11.30    
  Match 13 och 14    
3 12.00 Örgryte 2 Utbynäs 1
4 12.00 Öjersjö 2 Utbynäs 2
  Match 15 och 16    
3 12.30 Örgryte 1 Öjersjö 2
4 12.30 Floda 1  Stala
  Match 17 och 18    
3 13.00 Örgryte 2 Öjersjö 1
4 13.00    

 

F16, P16 Spelschema Lördag 12 Aug
2023-08-08 21:19

Fet Text är F16 

3vs3      
       
PLAN  Match 1 och 2     
5 09.00 Öjersjö 1 Zenith 1
6 09.00 Zenith 2 Utbynäs 8 
  Match 3 och 4     
5 09.30 Utbynäs 5 Utbynäs 6
6 09.30 Utbynäs 7 Utbynäs 8
  Match 5 och 6    
5 10.00 Öjersjö 1 Zenith 2
6 10.00 Zenith 1 Utbynäs 6
  Match 7 och 8    
5 10.30 Zenith 3 Utbynäs 1
6 10.30 Utbynäs 8 Utbynäs 9
  Match 9 och 10     
5 11.00 Zenith 4 Utbynäs 3
6 11.00    
  Match 11 och 12    
5 11.30 Öjersjö 1 Utbynäs 1
6 11.30 Utbynäs 9 Utbynäs 4 EXTRA
       
5 12.00 Zenith 1 Utbynäs 7
6 12.00 Zenith 3 Utbynäs 2
       
5 12.30 Zenith 2 Utbynäs 9
6 12.30 Zenith 4 Utbynäs 4

 

3vs3      
       
PLAN  Match 1 och 2     
7 09.00 Öjersjö 2 Zenith 3
8 09.00 Öjersjö 3 Zenith 4
  Match 3 och 4     
7 09.30 Utbynäs 1 Utbynäs 2
8 09.30 Utbynäs 3 Utbynäs 4
  Match 5 och 6    
7 10.00 Öjersjö 2 Utbynäs 2
8 10.00 Öjersjö 3 Utbynäs 4
  Match 7 och 8    
7 10.30 Utbynäs 2 Utbynäs 3
8 10.30 Utbynäs 1 Floda
  Match 9 och 10     
7 11.00 Utbynäs 6 Utbynäs 7
8 11.00    
  Match 11 och 12    
7 11.30 Utbynäs 1 Utbynäs 3
8 11.30 Utbynäs 2 Floda 
       
7 12.00 Öjersjö 2 Utbynäs 3
8 12.00 Öjersjö 3 Utbynäs 5
       
7 12.30 Utbynäs 1 Utbynäs 2
8 12.30 Utbynäs 3 Floda
F15 och P15 Spelschema Lördag 12 Aug
2023-08-08 21:12

FET TEXT F15 övriga P15 

    5vs5    
         
  PLAN  Match 1 och 2     
  3 09.00 Lerum 1 Örgryte 2
  4 09.00 Qviding 2 Utbynäs 2
    Match 3 och 4     
  3 09.30 Jonsered 1 Utbynäs 2
  4 09.30 Lerum 3 Örgryte 4
    Match 5 och 6    
  3 10.00 Lerum 1 Utbynäs 4
  4 10.00 Lerum 3 Örgryte 2
    Match 7 och 8    
  3 10.30 Utbynäs 4 Örgryte 4
  4 10.30 Qviding 1 Utbynäs 2
    Match 9 och 10     
  3 11.00 Jonsered 1 Lerum 1
  4 11.00 Utbynäs 2 Lerum 3
    Match 11 och 12    
  3 11.30 Örgyte 2 Utbynäs 2
  4 11.30 Quiding 1 Utbynäs 1
    Match 13 och 14    
  3 12.00 Örgyte 4 Jonsered 1
  4 12.00    
    Match 15 och 16    
  3 12.30 Lerum 3 Utbynäs 4
  4 12.30 Quiding 2 Utbynäs 1
    Match 17 och 18    
  3 13.00 Lerum 1 Ögryte 4
  4 13.00 Utbynäs 2  Utbynäs 4
    Match 19    
  3 13.30 Jonsered 1 Örgyte 2
  4 13.30    
         
         
    5vs5    
         
  PLAN  Match 1 och 2     
  1 09.00 Lerum 2 Örgryte 1
  2 09.00 Utbynäs 1 Örgryte 3
    Match 3 och 4     
  1 09.30 Jonsered 2 Utbynäs 3
  2 09.30 Lerum 2 Utbynäs 5
    Match 5 och 6    
  1 10.00 Öjersjö  Utbynäs 1
  2 10.00 Utbynäs 1 Örgryte 1
    Match 7 och 8    
  1 10.30 Utbynäs 5 Örgryte 3
  2 10.30    
    Match 9 och 10     
  1 11.00 Jonsered 2 Lerum 2
  2 11.00 Utbynäs 3 Utbynäs 1
    Match 11 och 12    
  1 11.30 Örgryte 1 Utbynäs 3
  2 11.30 Qviding 2 Öjersjö 
    Match 13 och 14    
  1 12.00 Örgryte 3 Jonsered 2
  2 12.00    
    Match 15 och 16  
  1 12.30 Utbynäs 1 Utbynäs 5
  2 12.30 Quiding 1 Öjersjö
    Match 17 och 18  
  1 13.00 Lerum 2 Örgryte 3
  2 13.00 Utbynäs 3 Utbynäs 5
    Match 19    
  1 13.30 Jonsered 2 Örgryte 1
         
         
         
Vill du också vara en DOER?
2022-12-01 11:32

Om svaret är JA: 

12-13 Augusti har du chansen anmäl dig på DoerCup@utbynassk.se

Vid anmälan anmäler hur många lag och vilka klasser.


Vi kommer ha klasser för Pojkar och Flickor födda:

P14, F14 5vs5 13 Augusti

P15, F15 5vs5 12 Augusti

P16, F16 3vs3 med sarg 12 Augusti 

 

 

Frågor och svar:

-Parkering finns gratis i anslutning till Lemminsvallen

-Kiosk kommer finnas i närheten vid Klubbstugan som är circka 200 meter från Konstgräset. Samt bord under tält med vid planen. 

-Värd kommer finnas vid planen 

-Föreningsdomare kommer vara domare under dagen 

- Schema kommer ut 2 veckor innan

- Kostnaden är 500 kr per anmält lag. 

- 1 x 20 min P15, F15, P14, F14

- 4 x 3 min för P16 och F16

 

Huvudpartner till Cupen är DOER Ekonomi och Redovisning. 

Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från sektionen
Fotbollssektionen, 07/11 08:24 
Fotbollssektionen, 13/05 20:06 
Fotbollssektionen, 06/05 10:17 
Fotbollssektionen, 05/05 08:47 
Fotbollssektionen, 29/04 10:01 
Fotbollssektionen, 27/04 22:04 
Nyheter från föreningen
 
Våra Huvud Sponsorer
VÅRA SKYLT/FLAGG SPONSORER
Samarbeten