SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Utbynäs Sportklubb
Utveckling, Samhörighet och Kamratskap
Matcher
FEBRUARI 2024
 
10
13:15
lör
13:15    
Åbyvallen 1 Konstgräs
Fässbergs IF (D4H) - Utbynäs SK (D4H)4  -  0  
 
17
13:00
lör
13:00    
Kållered Sportcenter 1
Kållered SK (D4H) - Utbynäs SK (D4H)8  -  1  
 
25
10:00
sön
10:00    
Hjällbovallen 2 Konstgräs
IK Kongahälla - Utbynäs SK2  -  0  
 
28
17:30
ons
17:30    
Lövgärdesplan 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Partille IF FK0  -  1  
MARS 2024
 
04
20:15
mån
20:15    
Sälöfjordsvallen 2 K.Gräs
Utbynäs SK (D4H) - FC Härlanda (D6H)5  -  1  
09
14:00
lör
14:00    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK (D4H) - Åsa IF (D3H)4  -  4  
 
16
12:15
lör
12:15    
Näset Yuncture Arena
Näsets SK (D4H) - Utbynäs SK (D4H)3  -  1  
 
20
20:00
ons
20:00    
Heden 3 Konstgräs
Gothenburg Celtic FC (D6H) - Utbynäs SK (Reservklass 2)1  -  3  
23
12:15
lör
12:15    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK (D4H) - Sandarna BK (D4H)2  -  4  
APRIL 2024
 
05
19:15
fre
19:15    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Angered BK3  -  3  
 
13
13:00
lör
13:00    
Älvevi 2 Konstgräs
Älvängens IK - Utbynäs SK2  -  0  
 
19
19:15
fre
19:15    
Lemmingvallen 2 Konstgräs
Utbynäs SK - Götaholms BK0  -  7  
 
25
19:45
tor
19:45    
Bergsjövallen 2 Konstgräs
SKIF Semberija - Utbynäs SK0  -  1  
28
17:30
sön
17:30    
Hovås Billdal Arena 1
Hovås Billdal IF - Utbynäs SK7  -  1  
MAJ 2024
 
01
15:00
ons
15:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Kungsladugårds BK4  -  2  
03
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Croatia Göteborg 7  -  2  
 
09
12:00
tor
12:00    
Ytterns IP 1 Konstgräs
Ytterby IS - Utbynäs SK2  -  1  
 
15
19:15
ons
19:15    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Inter Linné IF7  -  1  
17
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Hisingsbacka FC1  -  2  
 
24
19:00
fre
19:00    
Romevi 1 Gräs
Romelanda UF - Utbynäs SK3  -  2  
 
29
19:00
ons
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Donsö IS2  -  2  
JUNI 2024
 
01
14:15
lör
14:15    
Bravida Arena
Västkurd BK - Utbynäs SK4  -  2  
 
07
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Lerums IS4  -  8  
 
14
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Partille IF FK  -      
 
20
18:30
tor
18:30    
Hjällbovallen 1 Gräs
Angered BK - Utbynäs SK  -      
 
28
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Älvängens IK  -      
AUGUSTI 2024
 
10
13:00
lör
13:00    
Gamlestadsvallen 1 Gräs
Götaholms BK - Utbynäs SK  -      
 
16
19:00
fre
19:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - SKIF Semberija  -      
 
23
19:15
fre
19:15    
Bergsjövallen 2 Konstgräs
Croatia Göteborg - Utbynäs SK  -      
 
30
18:15
fre
18:15    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Ytterby IS  -      
SEPTEMBER 2024
 
06
19:15
fre
19:15    
Backavallen 1 Konstgräs
Hisingsbacka FC - Utbynäs SK  -      
 
14
15:00
lör
15:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Romelanda UF  -      
 
21
13:00
lör
13:00    
Lemmingvallen 1 Gräs
Utbynäs SK - Västkurd BK  -      
 
27
19:30
fre
19:30    
Rydsbergsplan 1 Konstgräs
Lerums IS - Utbynäs SK  -      
OKTOBER 2024
 
06
16:15
sön
16:15    
Lexby 1 Gräs
Partille IF FK - Utbynäs SK  -      
 
Våra Huvud Sponsorer
VÅRA SKYLT/FLAGG SPONSORER
Samarbeten